Upozornění na Facebook přihlášeníJednou z věcí, které si na našem facebookovém účtu můžeme nastavit, jsou upozornění na přihlášení na náš účet. Nastavit si je můžeme tak, že na hlavní stránce Facebooku v pravém horním rohu klikneme na ozubené kolečko, zvolíme možnost Nastavení soukromí a poté z levého menu vybereme Zabezpečení. V nastavení zabezpečení si pak můžeme upravit tato upozornění. Facebok nám upozornění na přihlášení pošle vždy, když dojde k přihlášení na náš účet ze zařízení, které jsme předtím nikdy nepoužili. Můžeme si vybrat, jestli tato upozornění na Facebok přihlášení chceme dostávat formou e-mailu nebo SMS zprávy na mobilní telefon. V nastavení zabezpečení si také můžeme upravit schválení přihlášení pomocí bezpečnostního kódu.

Xchat.cz je online chatovací služba zdarma. Seznamka.cz má na českém internetu dlouholetou tradici. Seznamka Štěstí prošla nedávno změnou designu.

Přihlášení na jiné stránky pomocí Facebooku

Facebok je nejoblíbenější a nejpoužívanější sociální sítí na světě, a tak celá řada webových stránek a služeb dnes svým uživatelům nabízí možnost přihlásit se k jejich stránkám pomocí Facebooku. Přihlášení k jiným službám přes Facebook.com je velmi snadné – stačí jen abychom v momentě, kdy se přihlašujeme na jinou službu byli přihlášení i na Facebooku. Pak klikneme na tlačítko Přihlásit přes Facebook.cz a už jen odsouhlasíme povolení přístupu stránky k základním údajům potřebným k registraci. Přihlašovací údaje v tomto případě zadáváme pouze Facebooku, nikoliv jiné stránce a výhodou je i to, že se na našem fb profilu neobjeví nic bez našeho souhlasu. Mezi známe české internetové stránky, které přihlášení přes Facebook umožňují, patří např. Jízdomat (server, na kterém se můžete přihlásit ke spolujízdě nebo sami nabídnout ostatním, že je svezete) nebo čím dál oblíbenější stránky Dáme Jídlo, kde si můžete objednat pizzu nebo jiná jídla a nechat si je přivézt až k domu.

Facebook přihlášení na události

Jednou z užitečných funkcí, které Facebook obsahuje jsou Události. Událost na Facebooku může založit kterýkoli uživatel a může takto pozvat svoje přátele třeba na svou oslavu narozenin, na party, nebo jakoukoli jinou akci. Často se tato funkce používá např. u různých diskoték a podobných akcí. Běžně se Události na Facebooku využívají třeba tak, že všichni lidé, kteří se na tuto událost na FB přihlásí a potvrdí tak svou účast, mají např. vstup zdarma nebo nějakou jinou výhodu. Facebook přihlášení na události je velmi snadné a přihlásit se můžeme jednoduše jediným kliknutím. Po výběru konkrétní události, o kterou máme zájem, klikneme na Přidat se, nebo pokud si svojí účastí nejsme ještě jistí, tak klikneme na tlačítko Možná. Naopak pokud se dané události zúčastnit nechceme, klikneme na tlačítko Odmítnout, resp. Skrýt. Novinkou na Facebooku je tlačítko Získat vstupenky, které se objevuje u některých vybraných událostí. Po kliknutí na toto tlačítko nás Facebook přesměruje přímo na stránky, na kterých si můžeme rezervovat a zakoupit vstupenky na danou akci. Jinak výhodou u událostí na Facebooku je i to, že kromě podrobných informací o dané akci včetně data, místa konání, a nově i předpokládaného počasí, na levé straně vidíme i seznam účastníků, kteří potvrdili svou přítomnost na této akci i těch, co možná přijdou. 

Přihlášení k soutěžím na Facebooku

Jednou ze zajímavých aktivit, které jsou součástí Facebooku, jsou soutěže o ceny. Ty probíhají na jednotlivých stránkách různých společností a dají se v nich vyhrát velmi zajímavé ceny. Např. při mistrovství světa v ledním hokeji měla celá řada pizzerií soutěže o pizzu, které probíhaly tak, že uživatelé Facebooku do komentářů tipovali přesný výsledek hokejového zápasu a ti, kteří uhodli správný výsledek, vyhráli pizzu. Podmínkou však zároveň bylo lajknutí a sdílení tohoto statusu – soutěž tak byla výhodná pro obě strany – uživatelé měli možnost vyhrát cenu, aniž by museli cokoliv vsadit a pizzerie takto získala velkou reklamu díky tomu, že všichni tipující museli tento příspěvek sdílet. Jinak různé soutěže o ceny probíhají na Facebooku každou chvíli a mnohdy vyhrávají ti nejrychlejší, takže ti, co tráví na Facebooku velké množství času někdy bývají ve výhodě. Přihlášení k těmto soutěžím je snadné, stačí být jen přihlášen na Facebooku a pak kliknout na soutěžní aplikaci a souhlasit s podmínkami. Někdy ani není třeba použít aplikaci, ale odpovídá se pouze prostřednictvím komentáře, jako ve výše zmíněném případu.

Facebook přihlášení na mobilním telefonu

Na Facebok se můžeme přihlásit nejen na svém osobním počítači, resp. notebooku, ale také na mobilním telefonu. Dnes, kdy už většina lidí má chytré telefony, tzv. smartphony, má tím pádem téměř každý možnost používat Facebook.cz i v mobilu, např. při cestě vlakem nebo autobusem, nebo kdekoliv, kde je možnost připojení na internet. Abychom mohli používat Facebok ve svém mobilu, musíme mít jednak mobilní telefon, který umožňuje používání internetu (což dnes umožňuje drtivá většina mobilů) a  nemusí to být ani smartphone – i když na nich je díky speciálním aplikacím používání Facebooku mnohem příjemnější a pohodlnější. Samotné přihlášení na Facebook.com je pak velmi snadné, a stejně jako u přihlášení na počítači k němu potřebujeme znát jen svoji e-mailovou adresu a heslo.

Jací lidé se nejčastěji na Facebook přihlašují?

Sociální sítě obecně jsou oblíbené především u mladších lidí a jinak tomu samozřejmě není ani u Facebooku. Když se podíváme na statistiky uživatelů Facebooku v České republice, zjistíme, že více než polovina lidí se rekrutuje z věkových skupin od 18 do 34 let. Naopak naprosté minimum lidí na Facebooku je starší 65 let. Pokud jde o poměr mužů a žen, tak tam je to velmi vyrovnané, podle posledních údajů tvoří 51 procent uživatelů v Česku ženy a 49 procent muži. Celkově má svůj účet na Facebooku už kolem čtyř milionů Čechů, což je více než třetina celé populace a více než polovina všech českých uživatelů internetu. Pokud jde o země s největším počtem zaregistrovaných uživatelů na Facebooku, tak do TOP 5 patří USA, Brazílie, Indie, Indonésie a Mexiko. Celkově pak loni dosáhl Facebook úctyhodného čísla více než jedné miliardy aktivních uživatelů z celého světa.

Ve kterých časech a dnech se lidé nejčastěji přihlašují na Facebook?

Pokud jde o dny v týdnu, ve kterých se lidé nejčastěji přihlašují na Facebook.cz, tak na prvním místě je čtvrtek, následuje středa a pátek. Naopak podle statistik se nejméně lidí na Facebook přihlašuje v sobotu. Co se týká hodin, ve kterých se lidé přihlašují, tak nejčastěji to bývá v době televizního prime-timu, tedy v období mezi devatenáctou a dvaadvacátou hodinou večer. Poté aktivita uživatel klesá a samozřejmě v nočních hodinách je na Facebooku lidí nejméně.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti Facebook a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!